כרמל צמחים - נעים להכיר

חברת כרמל צמחים מייצרת פורמולות פטנט, מרשמים המורכבים מצמחים סיניים וצמחים מערביים.

שילוב של התורה הסינית והפרמטרים המערביים.

את המרשמים בנו הבעלים: תומר נוימן ועידו קרן.


"מצאנו דרך שעושה אינטגרציה בין הידע הסיני למדעי המודרני, שמתייחסת גם להתוויות הנגד, לאינטרקציות עם תרופות, ועושה חיבור עם הראיה הסינית, ההוליסטית, שמאד חשובה. כך אנו יוצרים עבור המטופלים פורמולות מאוזנות מבחינה אנרגטית, יעילות מאוד, עם דרכי המיצוי הטובות ביותר, ושילוב אידיאלי שלדעתנו מביא לקהל הרחב את המוצר האופטימלי".


יש הבדל בין ההסתכלות הסינית למערבית. המערבית מסתכלת על חומרים פעילים יותר מאשר על האנרגטיקה. הצמחים לרוב תואמים אך ההסתכלות שונה, כאן חיברו את התיאוריות. חשוב היה לוודא שהחומרים הפעילים מתחברים יחד הן מבחינה מערבית והן בבדיקות מעבדה.


מבחינה סינית היה חשוב שהפורמולה לא תהיה חמה או קרה מדי, טעמים מאוזנים, שתגיע לכמה שיותר איברים אך בצורה מאוזנת, שהפורמולה תתאים לשימוש טווח אך לא תפגע בטחול;

ומבחינה מערבית שהצמחים לא יגרמו להתרגלות של הגוף או התמכרות.


"יש בשוק מוצרים, באיכויות משתנות ומחירים משתנים. המטרה שלנו היא להנגיש למטופל מוצר באיכות גבוהה ומחיר שמתאים לכיס".


עידו הוא הרבליסט קליני ותומר מטפל ברפואה סינית.

לשניהם זיקה לצמחי מרפא. עידו מעביר סיורים וכך הם נפגשו.

התחברו והחליטו להפרות אחד את השני. הכירו על הר הכרמל ומשם השם - כרמל.


מתוך שיח המטפלים בתפוצה הרחבה ואחד עם השני, הם מצאו שלהרבה מטופלים יש לחץ מתח וסטרס, וזה מחמיר את הבעיות האחרות. רוב המחלות בעולם המודרני נובעות או מחמירות ממתח עודף. זה הגורם הבעייתי העיקרי כיום.


"גילינו בקליניקה שלנו שמרבית המטופלים צריכים איזון של מערכת העצבים. אני רוצה להגיע לכמה שיותר אנשים ולעזור ולעשות טוב בעולם. אני מאמין בעולם צמחי המרפא ומאמין שזהו כלי מעולה.


"החכמים המציאו את התרופות, אלוהים המציא את הצמחים. השימוש בצמחי המרפא הגיע לפני השימוש בתרופות ועוד לפני בני האדם מבחינה אבולוציונית, זה הגיע בסימביוזה.

צריך לעשות את זה בזהירות, יש גם צמחים רעילים. מינונים שונים לאנשים שונים יכולים להוות רעל, עשינו עבודה מעמיקה בנושא המינון.


"אנחנו רוצים לחבר בין אנשים לצמחים, בדרכים שונות, אם זה לשבת יותר בין עצים וצמחים מאשר פרגולות ופלסטיק, לגרום להם יותר לטייל, לאכול יותר צמחים, צמחי ארץ ישראל, ולטפל בעצמם בעזרת הצמחים, בכל הרמות, מחתך קטן, דרך מצבי לחץ ועד מחלות חשוכות מרפא, כרוניות ועוד. כרמל צמחים זאת אחת מהדרכים."


תומר מפרגן ומחמיא לעידו על איך שהוא מסביר בצורה רהוטה. החיבור ביניהם נראה ממש כזוג נשוי מאושר :)


"מרבית המטפלים הסינים לא משתמשים בצמחי מרפא, למרות שעולם צמחי המרפא קשור לרפואה הסינית יותר מדיקור. וזה אבסורד. זה פספוס מבחינת התועלת ועוול לתחום.

נובע מחוסר בטחון, חוסר ידע, חוסר זמינות ומחיר. אנחנו מעוניינים לשנות את הדפוס."


הם רצו לייצר פורמולות מדף, שיתאימו לכמה שיותר אנשים. הפורמולה יכולה לשמש כפורמולה עיקרית או פורמולה משנית. לפעמים מטפלים במישהו אך הסטרס מתחת לפני השטח גורם לדברים לא לעבוד כמו שצריך.


הפורמולות מטפלות בסטרס, בעיות שינה, חרדות וכל מה שקשור. בהמשך יהיו עוד פורמולות, אך כרגע זה הדבר הרווח והכי נפוץ.


שתי הפורמולות כרגע מתאימות להרבה מצבים.


"בחנו את התהליך מתחילתו ועד סופו. הצמחים אורגניים, חלקם גדלים בארץ בעלעלים. דרשנו מהיצרן לקנות משם עקב ניסיון טוב, וחשוב שהקניה מבחוץ תהיה בתקן שלהם. הייצור נעשה במעבדות צמחי מרפא שעומדות בתקן של משרד הבריאות. תהליך הכנת טינקטורה שמשלב אלכוהול, מים וגליצרין במינון הכי מתאים לצמחים וגם למטופל, כדי שגם הטעם יהיה סביר.

היו צמחים שנפסלו על רקע ההבנה שיהיה קשה להפיק מהם את המירב בדרכי ההפקה הקיימים בתנאים של משרד הבריאות והמפעל."


תומר היה מחובר לצמחים עוד לפני לימודיו את הרפואה הסינית. הוא למד את הרפואה הסינית כדי ללמוד צמחים. השתלב בבית המרקחת של מזרח מערב בשלב מוקדם כדי ללמוד יותר. בשנים האחרונות התחיל ללמוד ליקוט והאהבה פורחת. מצליח להבין את הצמחים יותר בליקוט וטעימה, החיבור הרבה יותר טוב מאשר הרמה התיאורטית. כשטועמים מהאדמה ומבינים את הטעם מבינים מה הצמח עושה וכך אפשר להכין מרשם מתאים יותר.

המטרה שלו היא אישית, להביא את העולם לתיקון דרך צמחי המרפא וההפצה של עולם צמחי המרפא. לחבר חזרה לאדמה.


עידו שותף לחוויה ולתפיסה של תומר, מרגיש שאומר מה שהוא חושב.

עידו הצטרף לסיור של ארגון שומרי הגן, נפצע בסיור וטופל בשטח על ידי צמחים במקום, כך נחשף לקסם. באותו רגע זה היה דרמטי. הרגיש שהיה עד לחוויה חד פעמית, העולם כיוון אותו לאירוע הזה ומכאן זה הפך להיות עולמו.

התחיל ללמוד לבד, ספרים, אינטרנט, סדנאות, הסתובב שנה בשטח, חי בשטח ולמד על צמחי מרפא לבד, עם סיורים, עם מדריכים שונים ומטפלים בתורות שונות, רמב"ם, בדואים, הרבליסטים שונים ועוד. למד הרבליסט קליני בברושים, ונכון לכתיבת מאמר זה מלמד כבר 6 שנים בברושים.


לשניהם בבית מעבדות לשימוש אישי של צמחים, את חלקם הם קוטפים לבד ואת חלקם הם רוכשים. תומר הוא בעלים של חברת "שרש – בריאות מהטבע" חברה משפחתית למוצרים טבעיים.

לעידו יש כ- 150 צמחים בהשריה לפורמולות. נהנה מהחוויה של לגעת, ללקט, לטעום ולהבין. מעביר סיורי ליקוט לצמחי מאכל ומרפא. מעביר סדנאות רוקחות בגינות קהילתיות. רואה את הצמחים כחברים ולא ככלי לרפא או להזין.


כיף יחד, חברים טובים, אין אפילו חוזה עבודה יחד, עבודה משותפת. החזון לעתיד הקרוב להיות אמינים, שמטפלים ירגישו בטחון לרכוש ולתת את הפורמולות שלהם. כרגע הם בהתחלה.


פורמולה ללא פשרות, עיגולי פינות והגדלת רווחים. פורמולות שעובדות והם בטוחים שאנשים יכולים לישון בשקט. "והרי המטרה הסופית היא שהאנשים ישנו בשקט."הפצה לקהל הרחב דרך הפייסבוק ואימיילים.


אפשר למצוא את כרמל צמחים בפייסבוק, להתייעץ מערבית וסינית carmel-herbals.


אנחנו מאחלים להם הרבה הצלחה.לחזרה לסיניעט ללחץ על האיקון

כתבות אחרונות
ארכיון כתבות
דוא"ל: ticocm1@gmail.com
כתובת העמותה: קרסקי 13, רמת גן