דבר העורכות

                                                  

ברוכים הקוראים!

גיליון שביעי בפנינו וכולו בנושא רוח

 

מהי רוח?

רוח היא אחת מיסודות הטבע אשר מהווה סוג של תנועה של חלקיקי אוויר (גזים) הנעים יחד בכיוון מסוים.  מחד, יכולה להיות נעימה ומלטפת בערב קיצי חם ומאידך, חזקה והרסנית.  היא יוצרת גלים בים, אחראית על הפצת האבקנים בצמחים,  מסייעת לעופות לנדוד, אחראית על עיצוב תוואי ההרים והקרקע, הפקת חשמל ועוד רבים.

 

רוח ברפואה הסינית היא אחת מיוצרי הפתולוגיות הנפוצות שחודרות לגוף ויוצרות מחלה.

 

ורוח היא גם ה- shen, הנפש של האדם, הביטוי למצב רוחו והביטוי לכוחות הבלתי מוחשיים הטמונים בו.

 

בספר בראשית כתוב "וַיִּיצֶר יְהֹוָה אֱלֹהִים אֶת הָאָדָם עָפָר מִן הָאֲדָמָה וַיִּפַּח בְּאַפָּיו נִשְׁמַת חַיִּים וַיְהִי הָאָדָם לְנֶפֶשׁ חַיָּה" (בראשית ב,ז). התנ"ך מציג עמדה שעל-פיה האדם שונה מבעלי החיים, ויש בו מן האלוהות, בתרגום אונקלוס הביטוי "נפש חיה" מתורגם ל"רוח ממללא", כלומר "רוח מדברת". גם רש"י מפרש ככה: "לנפש חיה, אף בהמה וחיה נקראו נפש חיה, אך זו של אדם, חיה שבכולן, שניתוסף בו דעה ודבור". בני האדם מתוארים כשונים מהחיות בכך שיש בהם רוח ממללא. זאת אומרת, בני האדם שונים מהחיות בכך שיש להם יכולת דעה ודיבור, רוח שמדברת וחושבת. רוח שיוצרת. דעת.

הדיבור והדעה בכוחם להשפיע לטוב ולרע על העולם ככלל ועל האדם כפרט, ובנו טמונה הבחירה והאחריות לאן נוביל אותם וכיצד נשתמש בהם.

 

אז מה בגיליון הפעם?

נעים להכיר – עם חיים פריד;  ריפוי עצמי – כוחה של הרוח;  ציפור הנפש - לטפל ברובד הרוח חלק א + חלק ב;   יהיו מזונותיך תרופותיך – מרקחות משחררות חיצון;    מן הצומח – מרקחות מסלקות רוח;

הגיגים מן הבטן – רוחות של תנועה;  רפואה משולבת – רוחות של שינוי חלק א- רפואה משולבת בבית החולים שערי צדק;  רוחות של שינוי חלק ב – סיקור ביקורו של פרופ' סטיבן בירץ' בארץ.

 

 

 מאחלות לכולכם קריאה מהנה!

 מיכל בר אילן ואורית מנשה

 

 

 

 

מה בגיליון הבא?

נושא גיליון מס' 8 יעמוד בסימן – אדמה. נקודת הציר המרכזי, יציבות, אדמה לחה, אדמה יבשה, פתולוגיות הקשורות עם קיבה וטחול וכל רעיון אחר העולה בדעתכם הקשור עם הנושא......

 

מוזמנים לשלוח מאמרים עד ליום 31.12.2017

 

הגיליון מתוכנן לצאת ב- 31.01.2018

 

Please reload

לחזרה לסיניעט ללחץ על האיקון

כתבות אחרונות
Please reload

ארכיון כתבות
Please reload