דבר העורכות

ברוכים הקוראים!

גיליון רביעי לפנינו וכולו בסימן "חורף". 

 

החורף הגיע, קר וגשום.

בעוד כשבוע וחצי נחגוג את חג החנוכה.

 

זוכרים את נס פך השמן?

מה בעצם קרה שם בתקופת החשמונאים עם הכד הקטן?

 

מצאו פך יחיד, כד  קטן שהספיק ליום אחד והחליטו להדליק אתו את המנורה בבית המקדש, בידיעה מלאה וברורה שלא  נותר שמן טהור נוסף להדליק עימו את המנורה ושידרשו 8 ימים להפיק שמן זית טהור חדש. אולם אז קרה הנס, והשמן הספיק לשמונה ימים.

 

"האפשר קדום לראוי ומתוך האפשר הראוי מתקיים"- הרבי מילובביץ' (של חב"ד).

 

משפט שמבטא את החיבור: שמיים-אדם-אדמה. היכולת להוציא לפועל (אדמה) את הפוטנציאל, את הרעיון (שמיים), דרך האדם (הציר שמחבר בין השמיימי לגשמי, בין הגבוה לנמוך, בין האנרגיה לחומר).

 

החשמונאים "דייקו"! במציאות האפשרית דאז היה שמן ליום אחד. אבל היתה מחשבה ומשיכת אנרגיה, היתה כוונה טהורה וממוקדת. והדיוק הזה משך אליו ברכה, נס, המנורה דלקה שמונה ימים, שאיפשרו להם להכין שמן זית זך חדש - מתוך האפשר, התקיים הראוי.

 

פך השמן הטהור- שמן זית זך שלא מתערבב עם נוזלים אחרים,  משקף את המהות של המשפט הנ"ל. הדיוק שמושך אליו ברכה נוספת. זה האפשר שבגללו הראוי מתקיים.

 

ביטוי נוסף ל"אפשר שבגללו הראוי מתקיים" הוא היכולת של הגוף לרפא את עצמו, גם במקרים של מחלות חורף. צריך רק לאפשר לו, לתת לו את התנאים ואז הראוי יתקיים, הוא – הריפוי.

 

אז מה בגיליון הפעם?

נעים להכיר – עם גיא אהרונסון; דע מאין באת – פורצת גבולות; יהיו מזונותיך תרופותיך – תזונה ומחלות חורף; הכר את גופך – השפעות הלבוש והישיבה על משטח קר על גופנו ; רנו – הפתולוגיה, לא הרכב;  קר לי – חוסר סבילות לקור; סיניפדיה – כאב; רפואה סינית! כי זה עובד – מטופלים מספרים, והפעם עם מיכל אינדיצקי; חורף וצ'י גונג – ככלי טיפולי;  טריפוליום – סדרת כתבות חדשה על בתי מרקחת לצמחי מרפא בארץ; יהדות ורפואה סינית בסימן חנוכה; ונסיים עם חידת כפלשון.

 

 

מאחלות לכם חורף בריא ושמח,

אורית מנשה ומיכל בר אילן

 

 

מה בגיליון הבא?

נושא גיליון מס' 5 יעסוק ב"אישה" לרגל יום האישה הבינלאומי ובחג "פורים" – שגם בו דמות נשית אסטרטגית ומשמעותית.

האישה ברפואה הסינית, פתולוגיות המאפיינות נשים, נשות מפתח בתחום הרפואה הסינית, מיתוסים נפוצים וגם פתולוגיות בתחפושת (לרגל פורים)...

 

הגיליון מתוכנן לצאת ב- 15.03.2017.

* מוזמנים לשלוח מאמרים עד ליום 31.01.2017.

 

 

Please reload

לחזרה לסיניעט ללחץ על האיקון

כתבות אחרונות
Please reload

ארכיון כתבות
Please reload