שנת הדוב

December 14, 2016

לכל עונה יש את התנועה המחזורית שלה. על פי הצ'י קונג, החורף משקף את ההיבט הנקבי והמעמיק.

היום קצר ושעות החשיכה ארוכות יותר. העונה מזמינה אותנו אל מחזוריות פנימית של תרגול מדיטטיבי על מנת לשמור על כוחנו, לוותר על מאמץ לקידום, תחרות וספורט הישגי, ולהיכנס אל תוך מעמקי תת ההכרה של הרפיה ומדיטציה.

 

שנת הדוב- הדוב מסמל את היכולת הפנימית שלנו להשתמש באיכויות פנימיות מתוך בקרה לשמירה ועידון, ודרך זה ללמוד את תנועת הזרימה הטבעית בתוכנו כחלק מתנועת הזרימה הטבעית של היקום.

 

כפי שהדוב בטבע נכנס אל המערה וישן, כשהוא סומך על התהליך הפנימי שנע לטובתו על מנת לקום עם יכולות פיסיות ואנרגטיות מחודשות, כך אנחנו מוזמנים לנוע מתוך אמון ואמונה בקשר ישיר עם כוונה והולכה.. זהו מהותו של תרגול צ'י קונג. כוונה והולכה בסנכרון הרמוני תואם וזורם.

 

כיצד נשמור על האיזון והאנרגיה על מנת לשמור על גופינו ?

 

- תרגול צ'י קונג במטרה לחמם ולהזין את  אנרגיית הכליות. התרגול מאפשר איזון הגפיים התחתונות, גב תחתון ומפרקים. תורם לשיווי משקל וגמישות האגן.

 

הביטוי ללמידה בחוויה הוא: "אהיה חזק ויציב כהר, וזורם ומשתנה כנהר..."

 

- נתרגל תרגילי זרימה על מנת לעזור לשלפוחית השתן לנקות רעלים מצטברים ולהרגיע את מערכת העצבים העוטפת את עמוד השדרה וקשורה אל עולם המחשבות.

 

- נשתה שתייה חמה. בחורף ישנה סכנת התייבשות לא מודעת ולכן השתייה חשובה.

מומלץ להוסיף פלחי לימון עם ג'ינג'ר על מנת לחזק את המערכת החיסונית ולזכך את האנרגיה של הכבד; אפשר להוסיף קינמון שנחשב למחמם.

* יש להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך על מנת למנוע תופעות לוואי או קונטרה-אינדיקציות עם תרופות או פתולוגיות אחרות.

מומלץ לצמצם שתייה של קפאין, בהיותו מייבש.

 

- נאכל מזונות מן האדמה ובעיקר שורשים, על מנת לחזק את אנרגיית הכליות. כשהאנרגיה של הכליות מאוזנת אנחנו חווים שלווה ונינוחות פנימית.

כמובן נזכור באהבה את המרק של אמא: ירקות עם עוף, שורשים, בטטה, עדשים כתומות או שחורות, גריסי פנינה, המון עלים של סלרי, ועוד כיד הדמיון והאהבה.

 

- ולא פחות חשוב -  ללכת לישון מוקדם (לכל המאוחר ברבע לאחת עשרה) ולקום מאוחר. השינה מחזקת את האנרגיה הנקבית ומאפשרת לגוף זמן ריפוי, בניה ואיזון.  אישור לכל אוהבי השינה.... (-:

 

שינה מזינה והתעוררות נעימה לחורף נעים, קר מבחוץ וחם מבפנים...

 

Please reload

לחזרה לסיניעט ללחץ על האיקון

כתבות אחרונות
Please reload

ארכיון כתבות
Please reload