דבר העורכות

ברוכים הקוראים!


גיליון שלישי בפנינו וכולו בסימן "ראש".


בעוד כשבועיים נחגוג את ראש השנה, נשב ונטבול תפוח בדבש ונאכל בשמחה את שאר סימני החג. רבים מאתנו ילכו לבתי הכנסת להתפלל ולשמוע את קול השופר המזכיר לנו עשיית תשובה אישית.


אך מהי אותה תשובה? לאן אנו שבים בדיוק? מה אנו משיבים? ומה הרעיון של ראש השנה?


חזרה בתשובה משמעותה לשוב אל עצמינו, אל המהות שלנו. אל שורש נשמתנו. להתקרב אל המקור. אל הטהור. להשיל מעלינו קליפות חיצוניות ארציות שדבקו בנו ומתעתעות בנו. יוצרות מעטה של מסכה, הפרדה בין הפנים שלנו לחוץ. בין הארצי לשמיימי. בין מי שאנחנו מבפנים לבין מה שאנחנו מציגים כלפי חוץ. קליפות שמכסות על פחדים, חששות, חרדות, על האני האמיתי.


אנו בוחנים את מה שעברנו במהלך השנה. את מעשינו. החלומות שחלמנו. הדרך בה הלכנו.


אנו מציבים לעצמנו שאלות: האם הלכנו בדרך שלנו? האם הגשמנו את ה DAO? האם הגשמנו את מהותנו? האם הגשמנו חלומות? האם לקחנו סיכונים?


אלברט איינשטיין אומר: "רק מי שלוקח סיכון והולך רחוק, מגלה עד כמה רחוק הוא יכול להגיע."

האם העזתם ללכת רחוק בהגשמת הייעוד שלכם? בהגשמת מהותכם הייחודית?


עשיית תשובה היא גם בקשת מחילה על המשגים של השנה שעברה. האפשרות להיכנס מחודשים ובהבנה, ברצון ובכוחות הנפש לתקן את כל מה שהיה בשנה שעברה ולהתחיל מחדש.


אנו נמצאים כעת בחודש אלול. אלול זה זמן שמתחם, מפריד בין זמן לזמן, בין שנה שעברה לשנה החדשה. במעבר הזה, בין סוף אלול לתחילת השנה החדשה הירח מכוסה. "תִּקְע֣וּ בַחֹ֣דֶשׁ שׁוֹפָ֑ר בַּ֝כֵּ֗סֶה לְי֣וֹם חַגֵּֽנוּ..." (תהילים פא, ד- ה). אלול מאפשר לכסות על משגי השנה החולפת ומעניק לנו את ההזדמנות להתחיל שנה חדשה מתוך הפרדה בזמן.


זמן השנה שעברה איננו הזמן של השנה הבאה. מה שהיה היה, ומה שיקרה עוד לא קרה. כל שנה מתוחמת בתחילתה ובסופה כיחידה בפני עצמה. יש לנו בכל שנה את הזכות להתחיל מחדש. להתחדש. לשים את משגי השנה הקודמת מאחור ולפתוח בדף חדש עם הבנות חדשות.


"אפילו בחלקיק שניה את שוגה, הרי בחלקיק הבא את יכולה לא לשגות, כי ברגע שאין הרהור על המשגה וחוזרים לתיקון ומתקנים כי אז כוחו של התיקון מפחית את המשגה, המחשבה אינה נעצרת לפניו, הלב לא רושם את המשגה...." (ימימה אביטל זצ"ל)


אלול הוא זמן של הרכנת ראש ללא יהירות. חזרה למהותנו, לתקן את דרכינו אך באותו זמן להיות עם זקיפות קומה. להכיר ולהוקיר את ערכינו ומקומנו בעולם.


שנזכה להיות לראש ולא לזנב, לשנה טובה ומתוקה!אז מה בגיליון הפעם?

איגרת למטופל – זכויות המטופל לטיפול נאות ומקצועי; נעים להכיר - והפעם עם דנה גת; דע מאין באת – אין לנו על מי להישען; יהיו מזונותיך תרופותיך – מה אוכלים כשכואב הראש; הכר את גופך - נפלאות המוח ; מן הצומח: מנפלאות זרעי הרימון ואגוז המוסקט; ריפוי טבעי – ריפוי ברמת התא – הכל בראש; סיניפדיה – פציאליס: שיתוק פנים; רפואה סינית! כי זה עובד – מטופלים מספרים, והפעם עם ניר זוהר, סמנכ"ל WIX; צ'י גונג – ככלי טיפולי; סיפורי Zen - הגן של חייך; לחיות את החלום – אשרי האדם שמצליח לחיות את חלומו; יהדות ורפואה סינית בסימן ראש השנה; ונסיים עם חידת כפלשון.תודה לכל הכותבים שנרתמו להעשיר את הידע של כולנו ועזרו למלא את העיתון בשלל מאמרים מגוונים.


מאחלות לכולכם קריאה מהנה, שנה טובה. שנה של הגשמה עצמית, בריאות ושמחה!

מיכל בר אילן ואורית מנשהמה בגיליון הבא?


נושא גיליון מס' 4 יעסוק במחלות חורף:

מדוע אנו נוטים לחלות יותר בחורף. מהן המחלות האופייניות. ההתייחסות של הרפואה הסינית למחלות חורף. תזונה והתמודדות טבעית. דרכי מניעה. צמחי מרפא יעילים. שמש חורף. רוח קרה. מיתוסים נפוצים ועוד...

הגיליון מתוכנן לצאת ב- 15.12.2016.

מוזמנים לשלוח מאמרים עד ליום 31.10.2016.
לחזרה לסיניעט ללחץ על האיקון

כתבות אחרונות
ארכיון כתבות
דוא"ל: ticocm1@gmail.com
כתובת העמותה: קרסקי 13, רמת גן