דבר העורכות

ברוכים הקוראים!


גיליון שני לפנינו, וכל כולו בסימן הקיץ והחופש הגדול.

בחוץ חם. השמש לוהטת. היאנג נוסק לשיאו. זהו זמן שיא של צמיחה ופריחה.

נמלים עומלות במרץ לאסוף מזון. דבורים וחרקים עוסקים במלאכת קודש של האבקה, מתעופפים מפרח לפרח. בעלי החיים מעמידים צאצאים. הטבע בשיא פעילותו. זמן הבשלה.


שנת הלימודים מסתיימת. ריחות של ים, חול, אבטיח, וקרם שיזוף, נישאים באוויר.

המסגרת משתנה. גם הגבולות. הרגשה של חופש...


ובתוך כל זה, מנקודת שיא היאנג, היום הארוך ביותר בשנה, יום שיוויון הקיץ, יתחיל בשקט, כמעט מבלי שנרגיש, תהליך של ירידה. הצמחייה הטבעית תצהיב, תקמול ותתייבש. הימים הארוכים יחלו להתקצר, והלילות הקצרים יחלו להתארך.

אבל אנחנו נהיה כמסומאים, הולכים שבי אחר תחושת החופש המשכרת, פורצת הגבולות, שכמבוגרים נטעם אותה ברובה, דרך ילדינו.


זה הזמן לפתוח את הלב, ולתת חמימות בלבנו. אהבה עצמית טהורה וזכה.

לקבל את עצמינו כפי שאנחנו, ללא שיפוטיות עצמית. לאהוב את ה'אני-עצמי' על התכונות הטובות ואלה הפחות. למלא את ליבנו ברגש חם כלפי עצמנו, כלפי הקיום שלנו ולא לחפש את החום מבחוץ. חום של ריגושים חיצוניים, כמו אלכוהול המחמם מאד את הגוף ומשרה תחושה של שחרור והרפיה, אך עם זאת מזיק מאד.

חימום הלב מבפנים, יטליא בנו את הכוחות גם לחמם ולפתוח את הלב כלפי הסובבים אותנו, ילדינו, משפחתנו, ידידנו ומטופלינו.


אז מה בגיליון הפעם?

נעים להכיר – והפעם עם אביבית ג'ורג'י; סיניסטורי- דע מאין באת – "פורמולה 1" המרוץ הסיני; ציפור הנפש – והפעם הצד הרגיש של הבטן; הכן מזונך לקיץ – שפע של עצות וטיפים לתזונה בריאה; דור העתיד מקבל התייחסות – נוער, אלכוהול והכבד; ילדים זה שמחה – הקיץ בא והילדים בחופש; מן הצומח: מנפלאות הקודזו ופטריית האגריקוס בלזאי; סיניפדיה – צוואר – השלכות יציבתיות; סימניות ומשמעותן – עם הסימניה: להטליא, למלא; רפואה סינית! כי זה עובד – מטופלים מספרים, והפעם עם כב' הרב יצחק לוי; יהדות ורפואה סינית בסימן חג השבועות: מסין לסיני – דבר תורה מזווית מלוכסנת; ונסיים עם חידת כפלשון.


תודה לכל הכותבים שנרתמו להעשיר את הידע של כולנו ועזרו למלא את העיתון בשלל מאמרים מגוונים.


* בהזדמנות זו, מסבות את תשומת לבכם לשינוי שם העיתון, מ'סיניתון' ל'סיניעט', היות ומצאנו את השם 'סיניתון' בשימוש אחר וקודם לנו.


מאחלות לכולכם קריאה מהנה, קיץ של כיף, בריאות ושמחה!

מיכל בר אילן ואורית מנשה
מה בגיליון הבא?

נושא גיליון מס' 3 יעסוק בסימן - 'ראש'.


ראש השנה העברי; ראש השנה הסיני; פתולוגיות ראש, כמו: מגרנות, כאבי ראש, פציאליס, עיניים, אוזניים; אבחנת לשון; מחשבה וחשיבה: כיצד אלה משפיעים עלינו; דמיון מודרך; ראש לשועלים או זנב לאריות... וכל רעיון יצירתי אחר הקשור לנושא זה (-:


הגיליון מתוכנן לראות אור ב- 15.09.


מוזמנים לשלוח מאמרים עד ליום 31.07.2016.
לחזרה לסיניעט ללחץ על האיקון

כתבות אחרונות
ארכיון כתבות
דוא"ל: ticocm1@gmail.com
כתובת העמותה: קרסקי 13, רמת גן