דבר העורכות

ברוכים הקוראים!

שמחות ומתרגשות לפתוח את הגיליון הראשון שלנו.


עיתון הלשכה לרפואה סינית צועד את צעדיו הראשונים, ממש כמו תינוק שמתחיל ללכת.

הקמת הלשכה לרפואה סינית, חוויית יום המודעות הראשון לרפואה סינית בארץ.

כה מתאים, שנושא הגיליון הראשון שלנו הוא "התחלה".


התחלה היא סיום של משהו אחר. זו מלה שמבטאת אולי באופן הכי מדויק את המשמעות של מחזוריות ה"חיים-מוות-חיים".

דלת נסגרת מאפשרת לאחרת להיפתח.


'התחלה' צופנת בחובה לרוב התרגשות גדולה. מה צפוי לנו?

היא מעין השלת "קליפה". מעבר. התעוררות. נביטה וצמיחה. התחדשות.

כך גם הגיליון הראשון שלנו, רואה אור בעיתוי כל כך מדויק, בערב פסח, זמן של התחדשות , זמן של ניקוי, זמן של התחלה.


ניסן, הוא החודש הראשון בשנה "החדש הזה לכם ראש חדשים, ראשון הוא לכם לחדשי השנה" (שמות י"ב, ב').

זמן של התחדשות. מהי בעצם התחדשות?

ההתחדשות היא לעשות את אותם דברים יומיומיים רגילים עם בחינה מחודשת, עם התלהבות וחיות. ההתחדשות היא בהסתכלות שלנו את המציאות היומיומית. בתוך המילה התחדשות יש גם את המילה "חד". היכולת להסתכל ברזולוציה חדה יותר על המציאות שלנו היא שיוצרת "התחדשות".


לקראת פסח מנקים את הבית ואת החמץ מתוכנו, מנקים הרגלים ישנים שלא תורמים לנו ויוצרים החמצות בחיים. מנקים את הדיבור – פה סח. שיהיה דיבור נקי, מדויק וממצה, כמו מצה. אנו שמים לב מה מכניסים לפה ומה מוציאים מהפה. זה חלק גדול מה"ניקיון".


אנו מקוות, כי עיתון סיניתון יהיה ממצה, מדויק ושתמצאו בו הנאה.

וכמובן שנשמח להארות ממצות...נתחיל את הגיליון במדור נעים להכיר. משם נעבור לסיניסטורי – היסטוריה ברפואה הסינית וגם על הקשר ליהדות. ניגע בציפור הנפש – נבין את ההשפעות המנטליות על הפן הפיסי של גופנו. במדור תזונה- נברר מהו ניקוי רעלים, והאם קיים מושג כזה בכלל ברפואה הסינית ובעונת האביב בפרט? - נקרא דעות לכאן ולכאן. נדבר על האביב בראי הרפואה הסינית ועל מחזוריות 'החיים-מוות-חיים'. נחקור על סגולות התה הירוק במדור צמחים. נרחיב את הידע במדור סיניפדיה – שעוסק בתחום האורטופדיה. נחכים במשמעות הסימניות הסיניות. נעבור במנהרת הזמן במדור 'מישן לחדש' - נבין על התרומה של האלקטרומגנטי לטיפול ונזכר יחד בשיעורים של איתור נקודות. ולסיום, נשתעשע בכיף בחידה החודשית – כפלשון.אנחנו רוצות להודות לתום פיאנן על השם לעיתון בעברית ולניצן אורן על השם לעיתון בסינית; לרויטל כרם על שתרמה בנדיבות רבה ספר במתנה (ראה מדור 'כפלשון'); לכותבים שנרתמו להעשיר את סיניתון ואת הידע של כולנו; ולכם הקוראים.מה בגיליון הבא?

הגיליון הבא מתוכנן לצאת ב- 15.06.2016 נושא גיליון יוני - קיץ וחופש גדול. קיץ. חם. שיא הצמיחה והפריחה. הטבע בשיא פעילותו. היאנג בשיאו. הבשלה. הימים ארוכים, הלילות קצרים. הילדים מסיימים את שנת הלימודים ויוצאים לחופשת הקיץ הארוכה. טיולים, רחצה בים ובבריכה. שתפו אותנו - מהו הקיץ בשבילכם. איך אתם חווים אותו. פתולוגיות אופייניות. צמחי מרפא מומלצים. תזונה. פעילות גופנית וכל מחשבה יצירתית ופורה אחרת.

* מוזמנים לשלוח מאמרים עד ליום 15.05.2016.מאחלות לכולכם חג של ניקוי, של התחלות טובות וחדשות

פסח שמח וקריאה מהנה!


מיכל בר אילן ואורית מנשה


לחזרה לסיניעט ללחץ על האיקון

כתבות אחרונות
ארכיון כתבות
דוא"ל: ticocm1@gmail.com
כתובת העמותה: קרסקי 13, רמת גן