איתור נקודות - חזרה אל ההתחלה

זוכרים את השיעורים הראשונים שלמדתם על המרידיאנים?

לרובנו, זה מסע בזמן לתקופות נוסטלגיות. נכון, למדנו לפני כן שיעורים על יסודות הרפואה הסינית או אפילו חלק מלימודי הרפואה המערבית, אבל היה משהו אחר בשיעור על נקודות הדיקור. זאת הפעם הראשונה של לימוד פרקטי ומרתק שקשור ישירות לדבר המוכר והמפורסם ביותר במסגרת הרפואה הסינית – הדיקור.


ובכל זאת, כמה אנחנו באמת זוכרים את הדברים שלמדנו בשיעור?

ברור שלכולנו יש חלק מיוחד במוח שמוקדש למיקום של 20 הנקודות שנמצאות בשימוש יום-יומי בקליניקה שלנו, אבל מה אם מדובר על מקרה מיוחד שדורש נקודה "נדירה"? והאם אנחנו באמת דוקרים נכון את הנקודות האהובות עלינו? אולי אפשר לחדד את יכולות האיתור שלנו ולהגיע לתוצאות אפילו טובות יותר?


כשלמדנו איתור נקודות בשנה הראשונה, היינו נתונים תחת לחצים, מבחנים, עבודות, עולם לא מוכר, בהחלט יכול להיות שלא היינו מרוכזים בחלק מהשיעורים או שאפילו החמצנו אותם והשלמנו את החומר בסוג של "טלפון שבור" דרך חברי הכיתה. מן הסתם, לא הגיע אלינו כל המידע בצורה מושלמת. בנוסף, אפילו שהמרצה שהעביר את החומר החשוב והבסיסי הזה נבחר בקפידה, והוא מרצה איכותי ללא ספק, עדיין נתן לנו מהטאץ' האישי שלו. הוא התמקד בדברים שבהם הוא למד והעמיק ושאותם הוא מכיר הכי טוב. ומכיוון שזה מה שאנחנו למדנו והכרנו, כנראה שהלכנו לפי החליל שלו בשבילי המרידיאנים במשך כל תקופת הלימודים.


השנה התחלתי לתפקד בתור אסיסטנט בשיעור איתור נקודות במכללת רידמן בירושלים. לא חשבתי לעצמי שאקבל יותר מדי מהשיעור, אבל עצם הנוכחות בהרצאות שהועברו על ידי מרצה שונה, השאלות החדשות וכיווני המחשבה של הסטודנטים הסקרנים וההכנות שלי לכל שיעור, חיזקו את יכולות האיתור שלי לרמה גבוהה יותר ודירבנו אותי לצאת מ"איזור הנוחות שלי" עם הנקודות המועדפות ולגוון את הטיפולים שלי בנקודות שונות שלא כל מטפל היה בוחר להשתמש בהן.


כחלק מהעזרה לסטודנטים והאסטרטגיות הלימודיות שהעברתי להם, הכנתי סט של מצגות ביוטיוב שעוברות על מסלולי המרידיאנים ונקודות הדיקור באופן קליל ומבדר, מרעננות את הזיכרון ונותנות טיפים לשינון מיקומי הנקודות של 12 המרידיאנים הראשיים. בעבר חיפשתי דבר דומה ולא מצאתי, בטח לא בעברית. אז החלטתי לקחת יוזמה וליצור אותן לא רק לסטודנטים שלי, אלא גם למטפלים. אפשר לצפות בסרטון או אפילו להוריד אותו כקובץ שמע ולהקשיב לתמלול דרך האוזניות בזמן הנסיעה באוטובוס.


הקישור לפניכם – תהנו !

מרידאן הריאות tai yin - Lu של היד

מרידאן המעי הגס Li - yang ming של היד

מרידיאן המחמם משולש Tw - shao yang של היד

מרידיאן המעי הדק Si – tai yang של היד

מרידיאן הלב Ht – shao yin של היד

מרידיאן מעטפת הלב Pc - jue yin של היד

מרידיאן הטחול Sp – tai yin של הרגל

מרידיאן הקיבה St - yang ming של הרגל

מרידיאן הכליות KID – shao yin של הרגל

מרידיאן שלפוחית השתן Bl – tai yang של הרגל
לחזרה לסיניעט ללחץ על האיקון

כתבות אחרונות
ארכיון כתבות
דוא"ל: ticocm1@gmail.com
כתובת העמותה: קרסקי 13, רמת גן