האביב ופאזת העץ ואיך בעצם משפיע דיקור סיני

April 8, 2016

אנרגיית הגוף אמורה להיות כל הזמן בתנועה ובאיזון.

כאשר נוצרים "פקקי תנועה", הנקראים ברפואה הסינית - חסימות במרידיאנים או סטגנצית צ'י, מתחילות להתעורר בגוף "בעיות".
 

אחת הדרכים לשחרר חסימות בגוף, היא באמצעות דיקור סיני.                                          הדיקור מפעיל, באמצעות המחטים, את הצ'י (האנרגיה) על מנת להשיב את האיזון לגוף, לפתוח את "פקקי התנועה" ו"לתקן את הדרכים". 
 

הצ'י איננו  "אנרגיה" של מה בכך. הוא מהווה למעשה את אנרגיית החיים שלנו. נושא בתוכו סוג של קידוד גנטי המכיל חכמה מיוחדת וייחודית ומידע חשוב עבור הגוף. הצ'י משפיע על הגוף ועל הנפש כאחד. איברי הגוף פועלים גם הם בסנכרון והרמוניה זה עם זה, משפיעים ומושפעים האחד מהשני. איבר חלש או פגוע עשוי להשפיע ולהחליש איברים ו/או מערכות גוף אחרים. 

 

הצ'י לא רק מושפע מתוך מה שמתרחש בפנים הגוף אלא גם מהמתרחש מחוצה לו. מהיקום, הטבע וגם עונות השנה.          

כאשר עונת האביב בפתח - – אנחנו מוצאים את עצמנו בזמן של התחלות חדשות, לבלוב, צמיחה, פריצה קדימה, סוג של תהליך "ניקוי" של הגוף (בעיקר של הכבד), זהו זמן לרעיונות חדשים, יצירתיות, תכנון ותוכניות.

 

על פי הרפואה הסינית, זמן האביב משתקף בפאזת העץ. צבעו הירוק מקושר לאיברי הכבד וכיס המרה. הרגש המזוהה עם הכבד (איבר yin)  הוא כעס. כעס שיכול להיות מקור חיובי לתנועה והנעה קדימה וכעס שיכול להיות מקור שלילי וליצור 'תקיעות' = סטגנציה וחום. האנרגיה שהוא מביא איתו היא אנרגיה של 'פריצה', נביטה וצמיחה. אנרגיה שכרוכה עם המון כוח ועוצמה של YANG.

הטבע ממחיש זאת בצורה כה פשוטה ויפה, בעוצמתו של נבט השוכן כל החורף באדמה וברגע נתון ממקד את כל עוצמתו ל'פריצה' החוצה.  כך גם פריחת הפרחים ובכלל...

הטבע מתעורר והוא משתקף לא רק בצומח אלא גם בנו. הכוח לעשות שינוי לאחר חודשי החורף בהם היינו במצב של מנוחה, התכנסות. שינוי של  לבלוב, לבלובי הלב, התאהבות אך גם התפרצויות של אלרגיות ורגישויות, נטייה מוגברת לכאבי ראש, עצבנות ותחושות של חוסר מנוחה.
 

ניתן להגדיר בני אדם לפי הפאזות השונות: עץ, אש, אדמה, מתכת, מים.

אלה שפאזת העץ מאפיינת אותם, יהיו בעלי מבנה  גוף חטוב ותמיר עם תווי פנים מחודדים. מצחם יהיה גבוה ורחב, לחייהם בולטות. על אלה נאמר, שהינם מאורגנים מאוד, מתכננים מראש את מהלכיהם, יוזמים ואסרטיביים. הם בעלי יכולת כמעט נבואית, לנבא את הנולד, היות וניחנו בחוש אנליטי במיוחד. מה שכן, הם יצטרכו ללמוד לתעל את האנרגיה המתפרצת שלהם לערוצים של יוזמה וצמיחה.
 

Please reload

לחזרה לסיניעט ללחץ על האיקון

כתבות אחרונות
Please reload

ארכיון כתבות
Please reload